Merkato kuqezi: Formula dhe “shpikje”, Maldini ende studion! Nastasic realiteti, Milenkovic…

Matija Nastasic përparon te idetë e Milanit. Infektimi i Duarte-s me Covid përkeqësoi edhe më tej urgjencën në repartin e mbrojtjes, tashmë “jetim” nga Romagnoli dhe Musaçhio.

Por buxheti në dispozicion të Maldini dhe Massara nuk është shumë i lartë, të paktën jo tani pa shitje.

Prandaj, drejtuesit kuqezi thjesht duhet të “shpikin” diçka. Ose të identifikojë një profil që mund të merret në kushte të caktuara (dhe të favorshme).

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, hapja e Schalke 04 – pronare e kartonit të lojtarit – për huazimin me të drejtën e blerjes e bën Nastasic një kandidat të fortë.

Përveç kësaj, serbi e njeh mirë ligën italiane, pasi ka veshur fanellën e Fiorentinës në sezonin 2011-2012, para se të transferohej në Manchester City.

27-vjeçari nuk ka luajtur në një ndeshje zyrtare që nga maji, por është rikuperuar nga dëmtimi i tij i fundit dhe mund të vihet në dispozicion të Pioli menjëherë.

Por, kujdes për zhvillimet e mundshme në këtë front të tregut. Ëndrra e Milanit (dhe e Pioli vetë) mbetet Milenkovic. Pengesa, megjithatë, përfaqësohet nga vlerësimi i lojtarit, i cili është rreth 40 milion euro. Shumë për Milanin, që ofron maksimumi 20 mln euro. Hendeku është vërtet i gjerë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu