Merkato – “Kabak e dredh, Milani nxiton për Simakan, Milenkovic në verë!”

Mohamed Simakan është gjithnjë e më shumë objektivi për mbrojtjen. Lajmet e fundit nga Gjermania, që flasin për Kabak që synon të qëndrojë në Gjermani ose të pranojë oferta nga Premier League, e shtyjnë Milanin përsëri drejt mbrojtësit të Strasburgut.

Turku do të shihte Milanin vetëm si një plan B, Bundesliga dhe Anglia janë, në fakt, zgjedhjet e tij të para.

Massara dhe Maldini tashmë janë përpjekur të marrin Simakan në ditët e fundit të seancës së fundit të tregut të transferimeve dhe janë gati të bëjnë një ofertë tjetër në janar.

Sipas asaj që raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Milani ka paraqitur në tryezë një propozim me vlerë 12 milion euro.

Deri para disa javësh Strasburgu kërkonte 18 milion euro. Është e mundur që marrëveshja të jetë në gjysmë të rrugës, ndoshta me përfshirjen e bonuseve.

Emri i Nikola Milenkovic mbetet në prapavijë, me agjentin Ramadani i cili do të flasë për përsëri me Milanin në orët e ardhshme.

Serbi, megjithatë, nuk ka gjasa të largohet nga Fiorentina në janar; më lehtë për të folur përsëri rreth kësaj për verën e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu