Merkato/ Ja kush do jetë zëvendësi i Donnarumma-s

Vijon mes ethesh merkatoja e Milanit.

Kuqezinjtë 7 ditë nga fillimi i sezonit akoma nuk kanë gjetur një marrëveshje për rinovimin e Zlatan Ibrahimovic por ka edhe situata të tjera për t’u sistemuar, siç është ajo e portierit.

Për Gigio Donnarumma rinovimi nuk ka ardhur akoma.

Nëse konfirmon qendrimin e ardhmja e Pepe Reina, i kthyer në Milano pas huazimit në Aston Villa, duket e dyshimtë.

Spanjolli do të luajë dhe mund ta bëjë përsëri në klubin anglez ose në vendin e tij.

Reina, është një ide edhe e Valencias.

Pra Milan ka nevojë për një të dytë: Sky Sport konfirmon se mund të ndizet pista e Begovic.

Portieri, i ardhur në janar për të zëvendësuar spanjollin, mund të thirret përsëri në bazë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu