MERKATO/ Gati kontrata për Calhanoglu që e mban “lidhur në San Siro”

during the Serie A match between AC Milan and Brescia Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on September 1, 2019 in Milan, Italy.

Hakan Calhanoglu është një nga lojtarët e “risjellë në jetë” nga kujdesi i Pioli-t.

Turku, në këtë moment, është ndoshta më i forti i lojtarëve të admiruar me bluzën e Bayern Leverkusen.

Mënyra e përdorur nga tekniku kuqezi i lejon të shprehë të gjithë talentin e tij me topin në këmbë.

Sipas  Tuttosport, Milani është gati të ofrojë një kontratë deri në 2025, me një rritje të ardhurash deri në 3 milionë euro më shumë.

Calhanoglu do të bëhej kështu një element gjithmonë e më shumë i fortë dhe i vendosur në fatin e skuadres për të ardhmen, duke u lidhur me klubin për një kohë të gjatë.

Kontrata aktuale me turkun do të skadonte me 30 qershor 2021.

Tashmë janë të largëta kohët kur turku nuk arrinte të gjente rendimentin e duhur në fushë.

Tani Calhanoglu është njëri nga liderat e skuadrës, ai që kur prek topin ndriçon San Siron./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu