Merkato e Milanit, objektivi zëvendës Theo: agjenti e krahason me Cafu. “Klubi i tij kërkon shumë”

Kanë mbetur vetëm tre ditë për tregun e transferimeve dimërore. Milani ka finaluzuar 3 goditje dhe tani po kërkon një të katërt: një mbrojtës i majtë i aftë të zëvendësojë Theo Hernandez. Disa emra janë bërë ditët e fundit, duke përfshirë atë të Matias Vina, i cili dukej se ishte më popullori.

Për shkak të problemeve logjistike dhe kohore, blerja e uruguajanit duket shumë e vështirë. Por kujdes, sepse orët e fundit ka dalë një tjetër emër i rëndësishëm. Ky është Iago Amaral Borduchi, i njohur thjesht si Iago.

Mbrojtësi i majtë, i lindur në 1997, është një talent brazilian, i cili gëzon vlerësimin e Maldini dhe Massara. Aktualisht te Augsburg, ai po tregon aftësi të shkëlqyera në të dy fazat e lojës.

Sipas një interviste nga tuttomercatoweb.com, agjenti Marcelo Robalinho e krahason me një stil loje të ngjashme me atë të Cafu:

“Iago është shumë i shpejtë, fizik. Ai mund t’i sjellë skuadrës së tij mundësi të rëndësishme dalje shpejt. Për futbollin e sotëm, ai është një lojtar absolutisht i gatshëm për nivele të rëndësishme.

Milan führt Iago-Gespräche

Aventura e tij evropiane filloi në Gjermani. Të gjithë e dimë që viti i parë nuk është kurrë i lehtë për t’u përshtatur, por tani ai po luan vazhdimisht dhe po e bën atë shumë mirë. Mendoj se do të rritet përsëri”.

Për interesin e Milanit:
“Nuk mund të flas për ndonjë klub posaçërisht. Mund të them vetëm se klubi i Augsburgut është shumë i lumtur me Iago dhe për ta shitur atë në një ekip tjetër, ata kanë një vlerë të rëndësishme në mendje, sigurisht jo të vogël “.

Ngjashmëria me Cafù:
“Iago vrapon për 90 minuta dhe më kujton Cafu”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu