MERKATO/ Deulofeu lëshon sinjale dashurie për Milan

Gerard Deulofeu ka lënë Milanin në 2017-en, pas vetëm 6 muajsh hua nga Everton.

Por është sikur nuk ka ikur asnjëherë.

Kuqeziu i ka mbetur në zemër dhe edhe pse sot vesh bluzen e Ëatford, brenda vetes ndihet akoma milanist.

Eksperienca tek Milan ka qenë jashtëzakonisht e kënaqshme.

Sipas Tuttosport, tani Deulofeu do të dëshironte të kthehej dhe vazhdon të japë shenja drejt shoqërisë.

Por Milani për momentin ka përparësi të tjera dhe spanjolli nuk duket se i bind plotësisht.

Drejtuesit, në atë rol, shohin në shumë Federrico Chiesa të Fiorentinës, ndërsa në anen e majtë janë Ante Rebic dhe Rafael Leao që lëvizin shkëlqyeshëm.

Kthimi i Deulofeu-t duket, për momentin, pak i mundshëm./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu