“Meritonim fitore të thellë, sot pashë perfeksionin! I bëmë Milanit atë që nuk i ndodhte…”

“Ne kemi pasur ndeshje të tjera me këtë qëndrim agresiv, më duhet të përgëzoj të gjithë lojtarët sepse ata luajtën në një mënyrë të jashtëzakonshme. Nuk ka strategji që mund të japë fryte pa këto përbërës. Mendoj se është ndeshja e parë në të cilën Milani nuk shënon gol”.

Sergio Conceicao e tha atë pas fitores 1-0 të Portos ndaj Milanit falë golit të Luis Diaz në minutën e 65-të. Pas tre fitoreve të njëpasnjëshme në Primeira Liga, konfirmimi mbërrin edhe në Evropë:

“Ne nuk duhet të mendojmë për ndeshjen e sotme, ndeshja tjetër kundër Tondelës do të jetë një ndeshje ndryshe, do të na duhet të analizojmë gjërat pozitive dhe më pak pozitive. Nga nesër do të fillojmë të mendojmë për kampionatin, është e qartë se jemi shumë të kënaqur me një mbrëmje kaq pozitive në krahasim me ndeshjet e tjera më pak emocionuese ”.

Ne ishim të fokusuar në lojën tonë, fitorja e Liverpoolit i vendos ata në një pozitë të favorshme. Sa për ne, ne ishim perfeksionistë, por nuk ishim saktësisht të përsosur! Lojtarët merituan një rezultat më të gjerë.”

Ka pasur ndryshime në krahasim me Liverpoolin: “Nga jashtë ne luajtëm ndryshe në nivelin mbrojtës, jo me 4-4-2: ishte ajo që donim dhe ne jemi të kënaqur”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu