Meite “prezantohet” te bota Milan dhe ka edhe mesazh për tifozët

Mesfushori i ri i Milanit, Soualiho Meite, dha intervistën e tij të parë si kuqezi në mikrofonat e kanalit në internet të Djallit.

Ai u transferua nga Torino te kuqezinjtë në formulën e huazimit për gjashtë muaj me të drejtë blerje.

Kontrata e re, nëse Milano do të paguajë 8.5 mln euro në fund të sezonit veç 500 mijë eurove huazim, do të përfshintë kohëzgjatje deri në 2024.

“Milani është një ekip i shkëlqyeshëm, një histori e pasur dhe e madhe. Jam i lumtur që një klub si ky më thirri. Kam biseduar me miq dhe të afërm, isha shumë i lumtur. Milani gjithmonë ka pasur lojtarë të mëdhenj dhe trofetë e fituar flasin”

Për karrierën e tij: “Fillova të luaj futboll në moshën 7 vjeç dhe pasionin tim për këtë sport e mora nga babai im. Fillova me Auxerre në Francë dhe ku nënshkrova kontratën time të parë profesionale isha 17 vjeç. Dhe atje filloi gjithçka”

Mbi karakteristikat e tij: “Jam një lojtar që më pëlqen të zotëroj topin, më pëlqen loja e mirë. Më pëlqen gjithashtu të krosoj, me të dyja këmbët”.

Objektivi: “Qëllimi im është të ruaj nivelin e ekipit dhe të jemi sa më lart që të jetë e mundur si në kampionat ashtu edhe në Evropë”

Një mesazh për tifozët: “Jam i lumtur që jam këtu, në një ekip që ka një histori të shkëlqyeshme. Është pak e trishtë të luash pa tifozë, por mesazhi që mund t’u jap atyre është që të vazhdojnë të na mbështesin dhe të na japin forcë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu