Më në fund Leao! Talenti del nga “inkubatori” dhe tregon klasin e tij në 3 ndeshje radhazi

Më në fund Leao. Pas golit vetëtimë me Sassuolo dhe perla ndaj Benevento, portugezi gjithashtu u përsërit kundër Torinos, duke shënuar golin që hapi vallet dhe i hapi rrugën Milanit drejt suksesit.

Rafael po rritet ndeshje pas ndeshje. Portugezi i ri vazhdon të ndikojë në mënyrën e tij të të qenit në fushë dhe në intuitat e tij me top e inkursione.

Pjekuria – Siç thekson La Gazzetta dello Sport, ky Leao është vëllai më efektiv dhe i pjekur i djalit të talentuar i cili vitin e kaluar shpesh “mallkohej” nga Stefano Pioli dhe i bënte tifozët kuqezi të nervozoheshin.

Shifrat flasin: pesë gola në Serie A, plus asistime të ndryshme dhe një peshë në rritje në sulmin e Milanit. Leao po bën më mirë, shumë më mirë se sezonin e kaluar. Dhe më e mira, mbase, është duhet të vijë, pasi nuk jemi as në gjysmë të rrugës.

Milan, Leao to Ibrahimovic: now a reverse relay - Ruetir

Kundër Cagliari, megjithatë, Leao nuk do të jetë për shkak të skualifikimit. Sulmuesi, në fakt, u ndëshkua nga arbitri Maresca për simulim në mes të fush, një rënie e butë që gjyqtari e konsideroi si aktrim të qartë. Totalisht vendim i gabuar.

Për të ardhur keq – shkruan gazeta – që Milani ta humbasë atë tani që ai po fillonte të shkonte shpejt. Do të kthehet me Atalantën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu