“Me Milanin nisemi pak në avantazh për dy gjëra, por ata…”

Në prag të ndeshjes kundër Milanit, trajneri i Spezias, Vincenzo Italiano analizon temat e sfidës në “San Siro”.

“E qartë që jemi të lumtur që kemi lëvizur para së gjithash renditjen, sepse për ne ishte një qëllim për të arritur në ndalesë me disa pikë dhe pak më shumë vetëdije dhe vetëvlerësim.

“Në Udine ishim në gjendje të luanim fort në pjesën e fundit të ndeshjes, duke vuajtur në mënyrën e duhur dhe duke treguar një përkushtim të madh”.

“Vijmë nga dy gara në pak ditë dhe nuk mund të mbështetemi në një gjendje optimale fizike, prandaj do të duhet të jemi të mirë dhe të shpejtë për të zbatuar në praktikë atë që është propozuar gjatë javës; pas një fitoreje, punojmë më mirë dhe takimi tjetër përgatitet me shumë entuziazëm”.

“Milan? Emocioni nuk do të duhet të na pushtojë, do të duhet të vrapojmë menjëherë dhe të mendojmë për rritje, sepse në çdo rast fitorja të mërkurën nuk ka ndryshuar asgjë akoma, procesi i maturimit është ende vetëm në fillim”.

“Në këto sfida është e rëndësishme të kemi një shpejtësi të ndryshme mendimi, duke dhënë maksimumin e potencialit tonë; mungesat e Milanit normale peshojnë, por ata kanë disa lojtarë të nivelit më të lartë”.

“Duhet theksuar dhe se gjithashtu luajtën 120 minuta të enjten, por në këto nivele mendoj se nuk është një problem i madh për ta, sepse kampionët e këtij lloji kanë aftësinë të vendosin prizën dhe kthehen të vrapojnë fort gjithnjë dhe kundër kujtdo”.

“Do të duhet të jemi të aftë për t’I vënë në vështirësi. Faktikisht, nuk mund të mos pranojmë se nisemi të avantazhuar duke qenë se atyre u mungon një kampion si Ibrahimovic”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu