“Me Kessien e nisa duke u grindur! Tani vjen e vështira. Situata e Ibrahimovic, Duarte, Romagnoli dhe Musacchio…”

Stefano Pioli u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes kundër Spezia dhe foli edhe situatën e lidhur me merkaton dhe të dëmtuarit ose mungesat që mund të rikthehen në derbi.

Për Rudiger dhe Kabak: “Unë jam i kënaqur me ndeshjen e mbrëmjes. Është e vërtetë që ne po kërkojmë një mbrojtës qendror sepse kemi shumë dëmtime dhe një orar të kërkuar. është një fillim i mirë, duhet të na japë pozitivitet dhe besim për të ardhmen”.

Për Milanin: “Kemi disa karakteristika, kemi një mënyrë për të qenë në fushë. Së shpejti do të kemi ndeshje të vështira, por ne ne do të arrijmë me entuziazmin e duhur. Në këtë periudhë kemi bërë pa shumë lojtarë, kam detyruar shumë prej tyre të luajnë gjatë gjithë kohës. Shpresoj të rikuperoj lojtarët e dëmtuar, atëherë do të luajmë me njëri-tjetrin ndeshje për ndeshje për të vazhduar të përmirësohemi”.

“Për Rebic do të jetë e rëndësishme java e ardhshme, ai ende ka disa dhimbje në bërryl. Romagnoli mund të jetë në dispozicion për derbin, për Musaçhio do të zgjasë pak më shumë. Për Ibra dhe Duarte nuk varet nga ne” .

Për momentin: “Më pëlqen kjo skuadër, ky klub, ne jemi mirë së bashku, ne jemi një grup shumë i ri, ata duhet të punojnë shumë dhe duhet të përpiqen të përmirësohen. Ne i dimë shumë mirë vështirësitë që do të hasim, në Itali ka shtatë skuadra shumë të forta, një në fund të vitit vetëm katër të parët do të jenë të lumtur, ne duhet të bëjmë gjithçka për pozicionet më të mira”.

Për Kessie: “Franck është shumë i ndjeshëm, kemi pasur disa fërkime në fillim, ka pasur diskutime, atëherë e kemi kuptuar njëri-tjetrin, jemi përballur me njëri-tjetrin. Kur mund të kuptosh se si të lidhesh, mendoj se mund të marrësh maksimumin nga këta lojtarë që janë të fortë”.

Në lidhje me situatën Juve-Napoli: “Jam pak i shqetësuar, por ka profesionistë që po përpiqen të bëjnë gjithçka të funksionojë. Ka rregulla për t’u respektuar dhe ne po i respektojmë ato. Ne jemi të privilegjuar, jemi të mbrojtur çdo 2/3 ditë, jemi të qetë. Duam të luajmë, ndoshta para tifozëve, shpresojmë që të ndodhë sa më shpejt të jetë e mundur”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu