“Me Juven vuajtëm më shumë se me Milanin, por sot na mungoi kjo gjë”

Duke folur pas ndeshjes Spezia-Milan, Thiago Motta komentoi humbjen. Trajneri i Spezias ia vuri fajin ndoshta mungeses se eksperiences…

Çfarë shkoi keq.

“Aspekti që nuk funksionoi është ai psikologjik. Një ekip si yni që barazon ka një tendencë për të mbajtur rezultatin dhe për t’u mbrojtur, por arritëm në barazim duke bërë lojën tonë.

Ne duhet të përmirësohemi në qëndrime të caktuara që na kanë bërë më te ulët ne qendrim. Duhet te bëhemi një ekip më i vazhdueshëm “

Si mund të përmirësohet ekipi.

“Rezultatet ndihmojnë të rriten, por ne duhet ta kemi parasysh sepse kemi arritur një barazim. Ne nuk duhet të ndryshojmë filozofinë tonë dhe duhet të luajmë me një mendje të qartë.

Ndryshe nga ndeshja me Juventusin, Milan na sulmoi lart dhe me shumë lojtare dhe ne duhej të përdornim mirë hapësirën. Me rezultate dhe stërvitje ne mund të rritemi. Kunder Milanit ishim me mire se ndaj Juventusit, vuajtem me pak”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu