Mbyllet pjesa e parë e vizitave mjekësore, ja si vijon axhenda e portierit Mirante. Detajet (VIDEO)

E gjitha e konfirmuar: Milani tashmë ka gjetur një portier të ri për të kompensuar, madje edhe pjesërisht, ndalesën e zgjatur të titullarit Mike Maignan. Francezi sot operohet në dore dhe mund të qëndrojë jashte për disa muaj (ekziston rreziku ta shohim ne janar)

Afrimi i ri është Antonio Mirante, një portier me përvojë, por aktualisht pa ekip. Klasa e vitit ’83, me origjinë nga Campania, u kontaktua me nxitim dje nga menaxherët e Milanit. Marrëveshja u gjet në vetëm pak minuta.

Mirante do të jetë një lojtar i ri i Milanit shumë shpejt. Sot në mëngjes portieri mbërriti në qytet për ekzaminimet e zakonshme mjekësore në klinikën Columbus, në zonën moderne City Life të qytetit të Milanos.

Rreth orës 8:20 të mëngjesit të sotëm Mirante mbërriti në klinikë për kontrollet mjekësore të lartpërmendura. Portieri, më parë i Romës dhe Bologna, nisi procesin mjekësor dhe burokratik që parashikon nënshkrimet.

Faza e parë e vizitave për Mirante, i cili është larguar nga klinika Columbus, ka përfunduar. Portieri tani duhet të vizitohet në ‘Madonnina’ për të përfunduar kontrollet e zakonshme.

Dita e parë kuqezi e Mirante do të vazhdojë në orët në vijim me nënshkrimet pasuese zyrtare në kontratë. Marrëveshja me Milanin duhet të jetë vjetore, me një opsion të mundshëm për sezonin e ardhshëm!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu