“Mbrojtësit e kanë frikë Ibrahimovic, ashtu si unë me djalin tim 5 vjeç”

Një pasdite emocionesh të mëdha për Sinisa Mihajlovic. Trajneri i Bologna prezantoi sot librin e tij, “Ndeshja e Jetës”, dhe shumë personalitete të rëndësishme morën pjesë në Gazzetta dello Sport.

Të gjithë miqtë, përfshirë Zlatan Ibrahimovic, i cili arriti në fund të ngjarjes.

Ekziston një marrëdhënie e veçantë midis sulmuesit të Milan dhe Mihajlovic.

Rrugët e tyre mund të ishin kryqëzuar vitin e kaluar, kur trajneri serb bëri gjithçka që mundi për ta marrë me vete në Bolonjë.

Dhe sipas asaj që zbuloi Ibra, ishte me të vërtetë afër nënshkrimit. Zbulimi erdhi gjatë kësaj interviste për prezantimin e librit të mikut të tij.

Ibrahimovic Mihajlovic bologna

Sinisa seriozisht u përpoq të sillte Zlatan në Emilia-Romagna, zgjedhje e miratuar gjithashtu nga klubi.

Dhe Ibrahimovic nuk ishte vërtet aq i pakënaqur me propozimin. E gjitha për një mik të shkëlqyer si ai, veçanërisht në një kohë të vështirë si ajo që ka kaluar.

Mihajlovic kishte leuçemi dhe, pas një periudhe të gjatë trajtimi, ai duket se ka dalë prej saj, më i fortë se më parë. Një përvojë e rëndësishme që ai rrëfeu në këtë libër.

Sinisa Mihajlovic foli në lidhje me performancat e Zlatan Ibrahimovicit në Serie A. Ai mendon se mbrojtësit e kampionatit italian e kanë frikë sulmuesin suedez.

“Zlatan dhe mbrojtësit e Serie A? Është si unë me fëmijën tim 5-vjeçar. Ata kanë frikë që ta markojnë atë. Përpara ndeshjes Milan-Bologna, fola shumë me mbrojtësit e mi.

“U thashë atyre që duhet ta markojnë si duhet. Ata të gjithë iu larguan atij dhe shënoi dy gola”, – tha ai. Zlatan po kalon një moment shumë të mirë, pasi po tërheq ekipin e Milanit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu