Mbledhje te Milani mbi trajnerin, videokonferencë me Piolin pas infektimit të ndihmësit! Situata

Pas Stefano Piolit, edhe Giacomo Murelli, ndihmësi i tij i besuar prej 14 vitesh, ka rezultuar pozitiv me Covid-19 teksa grupi po monitorohet vazhdimisht nga stafi mjekësor për të parë nëse deri përpara ndeshjes së të dielës do të ketë të tjerë të infektuar.

Stërvitja e djeshme dhe testi ndaj ekipit Primavera u drejtua nga Murelli, për të cilin sot doli edhe komunikata për shtyp e Milanit. Ndërkohë, Pioli ndodhet prej ditës së shtunë në shtëpinë e tij, i izoluar, në pritje të tamponit.

Milan, UFFICIALE: positivo al Covid anche Murelli, vice di Pioli. A Napoli  c'è Bonera? | Primapagina | Calciomercato.com

Një javë e veçantë kjo për Milanin, duke qenë se përveç grupit të reduktuar për shkak të kombëtareve, tashmë edhe ato që do të jenë nuk do të kenë trajnerin dhe ndihmësin e tij për të përgatitur në detaje në fushë ndeshjen përballë Napolit të Gattusos.

Pozitiviteti i Giacomo Murelli, së bashku me atë të Stefano Pioli, e vendosën Milanin në pozicionin e duhur për të zgjedhur se kush do të jetë në stol të dielën në mbrëmje, në San Paolo, kundër Napolit si trajner kryesor. Sot klubi ka pasur edhe videokonferencë me trajnerin Pioli për të vendosur.

Pioli e Murelli positivi al Covid: due sostituti per Napoli-Milan

Klubi – në këto orëc- po diskuton opsionet e mundshme, ndër të cilat është ajo e përfaqësuar nga Daniele Bonera. Bashkëpunëtori teknik kuqezi, në shtator, mori titullin master UEFA Pro nga Coverciano, i cili lejon kualifikimin për të udhëhequr formacionet e Serie A (ai ishte duke u zhvilluar me Andrea Pirlo, ndër të tjera).

Sidoqoftë, do të jetë një zgjidhje e brendshme për stafin, me gjithashtu Davide Lucarelli – bashkëpunëtor historik i Pioli që nga viti 2010 – i cili mund të “promovohet” së bashku me Bonera dhe Luciano Vulcano. Vendimi përfundimtar së shpejti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu