Mbërrin Fodé Ballo-Touré? Formula nuk ndryshon!

Lajmi francez për një marrëveshje të afërt të Milan me Fodé Ballo-Touré konfirmohet gjithashtu në gazetat sportive italiane këtë mëngjes.

Franko-senegalezi 24-vjeçar është i përzgjedhuri për të plotësuar rolin e zëvendës Theo Hernandez në krahun e majtë të mbrojtjes.

Maldini dhe Massara demonstrojnë kështu, edhe një herë, se janë të zotë për të punuar në hije dhe janë të gatshëm të bëjnë një goditje, e cila për personat e brendshëm të cilët tregojnë dhe shkruajnë për Milanin, është me të vërtetë një befasi.

Sigurisht që nuk është një befasi për botën kuqezi: futbollisti, natyrisht, njihet nga drejtuesit e Djallit.

Historia e fundit na tregon se Milani është shumë i pranishëm në tregun francez, veçanërisht për të njohurit e Moncada, të cilët jemi të sigurt se do të dinë gjithçka për lojtarin.

Fodé Ballo-Touré mund të vishet kuqezi në ditët e ardhshme: negociatat janë përshpejtuar ndjeshëm në orët e fundit dhe tymi i bardhë mund të mbërrijë shpejt.

Siç mund të pritet, për këto lloje marrëveshjesh, Milani po punon për të marrë një huazim me të drejtën e blerjes.

Ata po punojmë me Monaco – i cili tashmë ka gjetur zëvendësuesin – për të gjetur ekuilibrin e duhur: siç raportohet nga ‘Tuttosport’, klubi i Montecarlo do të preferonte të përfshinte detyrimin e blerjes duke shtuar edhe disa milionë euro më shumë për vlerësimin e lojtarit.

Francezët do të donin 8 mln euro, por Milani do të ishte gati të vinte katër në pjatë. Eshtë e lehtë të mendosh se kompromisi i duhur vjen në gjysmë të rrugës.

Ardhja e Ballo-Touré nuk përjashton atë të Diogo Dalot. Ideja e Milanit vazhdon të jetë me katër mbrojtës krahu dhe portugezi do të përfaqësonte zëvendësuesin e Davide Calabria.

Formula për blerjen e lojtarit të lindur në 1999 është e njëjta, huazim me të drejtën e shlyerjes.

Një formulë që Manchester United nuk e pëlqen. Shpresa është që në fund Djajtë e Kuq, të cilët nuk i besojnë lojtarit, të vendosin të kënaqin Dalot, i cili është i etur të vazhdojë të veshë fanelën kuqezi pasi e bëri vjet dhe jo keq…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu