Mbërrijnë konfirmime: sulmuesi ri vjen nga Holanda?

Këtë mëngjes gazetat sportive folën për synimin e fortë të Milanit për të blerë një sulmues në tregun e transferimeve dimërore.

Dy emra që i pëlqejnë më shumë Paolo Maldini dhe Frederic Massara: Luka Jovic, në fuqi te Real Madrid, dhe Donyell Malen i PSV Eindhoven.

Nuk është hera e parë që sulmuesi holandez është afruar me kuqezinjtë. Kushton rreth 30 milion euro dhe agjent i tij është Mino Raiola.

Malen Milan

Sipas asaj që u raportua nga Daniele Longo, konfirmimet kanë ardhur në orët e fundit për interesin e Milanit për këtë lojtar, në përputhje të plotë me projektin Elliott: në fakt ai është një profil shumë i ri me potencial të jashtëzakonshëm, si për sa i përket talentit dhe ekonomik .

Prandaj, Milani do ta konsideronte seriozisht Malen për të përforcuar sulmin në janar.

Siç u përmend, emri i tij tashmë është lidhur me kuqezinjtë në të kaluarën, por kurrë nuk ka pasur një negociatë të vërtetë.

Po flasim për një lojtar shumë të fortë, i lindur në vitin 1999 dhe konsiderohet e ardhmja e ekipit kombëtar në Hollandë për sa i përket sulmit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu