Mbajti shiritin sot, reagon Donnarumma pas barazimit dhe i jep zemër ekipit!

Pas goditjes së pësuar nga Lille në Europa League, Milani u thirr për të treguar veten e kundër një kundërshtari jo të lehtë si Hellas Verona, mbrojtja më e mirë e Serie A!

Dhe në fakt ndeshja ishte gjithçka përveç se e thjeshtë: pas disa minutash kuqezinjtë pësuan një disavantazh të dyfishtë me dy gola të rastit dhe të pafat.

Sidoqoftë, djemtë e Piolit nuk u dorëzuan dhe arritën të barazojnë një lojë që dukej e përhumbur.

Gigio Donnarumma, kapiten në këtë rast për shkak të mungesës së Romagnoli, komentoi në Instagram 2-2 kundër Verona në “San Siro”:

“Në një ndeshje të vështirë kemi treguar se kurrë nuk dorëzohemi”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu