Matic sfidon Milanin me United: “Dalot është i shkëlqyeshëm, ai ka 15 vjet karrierë. Ibra? Vetëm 10 …”

Mesfushori i Manchester United, Nemanja Matic foli për United Review, Programin e Ndeshjes së Djajve të Kuq, përpara ndeshjes kundër Milanit:

“Për mua Savicevic ka qenë gjithmonë më i miri. Dhe unë mendoj se nëse i pyet tifozët e Milanit që e kanë parë atë të luajë, ata do t’ju tregojë të njëjtën gjë sepse ai ishte një lojtar i veçantë, një nga më të fuqishmit në Evropë.

Boban ishte gjithashtu i shkëlqyeshëm. Serie A ishte, në vitet 90, liga më e mirë në botë. Ibrahimovic dhe Dalot? Dy njerëz të shkëlqyeshëm. Zlatan ka përvojë, Diogo sapo ka filluar dhe ka të paktën 15 vjet karrierë përpara tij. Ibra jo më shumë se 10 .. (qesh).

Ata janë dy lojtarë kryesorë, veçanërisht Zlatan. Unë kam parë disa ndeshje të Dalot me Milanin, ai luan mirë sa herë që del në fushë. Unë mendoj se ishte një transferim i shkëlqyeshëm për të. Milani është si të luash te Manchester United, ke shumë presion, ka shumë tifoza që të ndjekin. Shpresoj që ai të vazhdojë të bëjë mirë dhe se një ditë ai mund të kthehet të luajë këtu”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu