Massara jep lajmin e mirë mbi Donnarumma dhe flet për merkaton e janarit!

Frederic Massara, drejtori sportiv i Milanit, bëri deklaratat e mëposhtme për mikrofonët e Sky Sport disa minuta para fillimit të ndeshjes Milan-Sparta Prague, e vlefshme për ditën e 2-të të Grupit H të fazës së grupeve të UEFA Europa League 2020/2021:

“Ne kemi një organikë që na lejon të bëjmë një xhiro – thotë menaxheri kuqezi. “Do të jetë një ndeshje e vështirë kundër një Sparta, i cili është i pari në tabelën e ligës”.

Për Donnarumma: “Rinovimi i kontratës së tij është një çështje aktuale. Ne kemi biseduar me agjentin e tij për disa kohë. Ekziston vullneti, nga të dy palët, për të negociuar. Shpresojmë që rezultati të jetë fitimprurës për të gjithë”.

Tregun i transferimeve të janarit: “Roli i mbrojtësit qendror mund të ketë qenë një emergjencë në tregun që sapo ka përfunduar. Do të rikthehen Gabbia dhe Musacchio, kështu që numerikisht jemi ok. Më shumë se gjithçka tjetër do të vlerësojmë nëse do të ketë mundësi në përgjithësi për të përmirësuar ekipin”.

Për Tonali: “Djali duhet të luajë vazhdimisht pasi u ndalua nga Covid. Mesfushorët para tij po bëjnë mirë. Sandro është një lojtar i fortë. Ne jemi të sigurt se ai do t’ia provojë këtë Milanit”

Për mentalitetin: “Ne fituam vetëdije me rezultatet. Këtë vit arritëm të mposhtim Interin, barazuam kundër Romës dhe jemi kthyer nga një varg rezultatesh pozitive”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu