“Masakra” e arbitrit! Pas 2 vitesh heshtje, reagon edhe Elliott! Batuta e Gordon Singer bën xhiron e rrjetit…

Ende ka shumë hidhërim në gojë për humbjen që pësoi Milani mbrëmë në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madrid, e cila arriti në minuten e nëntëdhjetë e shtatë me një penallti vërtet skandaloze të dhënë nga gjyqtari i ndeshjes. Më keq se gjyqtari, bëri VAR, duke mos raportuar gabimin e madh dhe duke dhënë “ok” për penalltinë.

Një vendim vërtet i pakuptueshëm që tashmë ka shkaktuar diskutim në të gjithë botën, veçanërisht në Itali.

E gjithë lëvizja e ngadaltë tregon masakren e gjyqtarëve, por tani loja ka përfunduar dhe nuk ta kthejme mbrapa…

Pioli, si nje zotëri i madh që është, thjesht tha se gjyqtari nuk ishte më i miri në fushë mbrëmë. Ai mund të kishte thënë gjithçka, por nuk e tha sepse trajneri ynë është gjithmonë shumë i qetë dhe i saktë në analizat e tij…

Milan është një stil tjetër. Pak polemika të gjyqtarëve, përqëndrohet më shumë në fushë dhe lojën e ekipit. Këtë mëngjes u zhvillua Restore The Music Milan, një ngjarje në të cilën ishte i ftuar edhe Gordon Singer, i biri i Paul Singner, pronaret e fondit Elliott.

Gordon, me shumë klas, bëri një shaka shumë të thjeshtë por tërheqëse për ndeshjen mbrëmë:

“Unë mendoj se shumë prej jush e kanë parë lojën” thotë Singer duke iu drejtuar auditorit. “Më vjen keq që gjyqtarët nuk janë ketu sot, i ftova, por nuk i shoh të pranishëm këtu…”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu