Marrëveshja vetëm u shty! Nga Spanja: “Lojtari kalon te Milani në janar, me çmim edhe më të ulët”

Nga Spanja janë të sigurt: Romain Faivre do të jetë një lojtar i Milanit, në kushtet e kuqezinjve. Siç u tha ditët e fundit, Djalli është përqëndruar fort te futbollisti francez, duke mos arritur, megjithatë, një marrëveshje me Brest.

Distancat minimale, midis ofertës (12 milionë euro + bonus) dhe kërkesës (15), që shkaktoi dështimin e marrëveshjes, me Milanin që kishte vendosur t’i drejtohej Junior Messias në orët e fundit të tregut të transferimeve.

Gjetja e një marrëveshjeje me Crotone – me të gjitha palët që synonin të gjenin një marrëveshje – ishte sigurisht më e lehtë.

Bresti, në fakt, u ngurtësua duke mos e lënë lojtarin të largohej pasi ky i fundit nuk pranoi të merrte pjesë në ndeshjen e fundit të Ligue 1.

Një qëndrim që zemëroi jo pak francezët, të cilët kështu vendosën të bllokojnë gjithçka.

Eshtë e lehtë të parashikosh që Milani do të kthehet për Faivre në janar. Marrëveshja me lojtarin tashmë eshte gjetur, por qartë që mungon ajo me Brestin.

Sipas raporteve nga ‘TodoFichajes’, klubi francez do të dorëzohej për të shitur Faivre, edhe në kushte më të ulëta: jo më 12 milionë + 3 bonuse, por për 10 milionë euro, ‘duke u penduar kështu që nuk e shiti atë gjatë verës’.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu