Marrëveshja Tonali-Milan, sulmuesi i ri Colombo refuzon kalimin te Brescia. Motivi!

Në orët e fundit negociatat midis Milanit dhe Brescia duket se kanë marrë një rrugë përfundimtare dhe pozitive.

Sandro Tonali po i afrohet akordit dhe zyrtarizimit si një futbollist kuqezi, këtë herë me një zgjidhje përfundimtare.

Bisedimet e fundit kanë çuar në një marrëveshje, të paktën afër përcaktimit.

Në marrëveshje, Milani do të marrë një zbritje krahasuar me shumën fillestare të zgjedhur për blerjen përfundimtare të kartonit të Tonalit.

Por mbi të gjitha, një homolog teknik do të hyjë në negociata: mesfushori i talentuar Giacomo Olzer, i cili u vlerësua si një zgjidhje teknike nga drejtuesit e Brescia-s.

Brescia e cila gjithashtu ishte përpjekur të përfshinte Lorenzo Colombo në bisedimet e fundit me Milan.

Sulmuesi i lindur në 2002, që shënoi edhe një gol te Milani në Europa League vjet, mund të kishte hyrë përsëri në shkëmbim, në mënyrë që të ulte më tej shifrën për Tonali.

Sidoqoftë, ishte vetë Colombo që i tha “jo” transferimit te Brescia. Sulmuesi i ri e di se nuk ka gjasa që ai të ketë hapësirë ​​në skuadrën e Milanit për kampionatin e ardhshëm, veçanërisht nëse Milan ble një qendër sulmues të ri siç duket.

Por ideja e zhvendosjes në Brescia mbi një bazë të përhershme padyshim që nuk e bind Colombo ose agjentët e tij.

Një refuzim që diktohet nga një hipotezë tjetër: 19-vjeçari kuqezi dëshiron të luajë në huazim diku tjetër, dhe pastaj shpreson të ketë një shans në të ardhmen në Milanello.

Olzer mbetet i vetmi homolog i caktuar teknik i marrëveshjes midis Milanit dhe Brescia.

Nëse gjithçka do të konfirmohej, madje edhe shifrat përfundimtare, Tonali mund të bëhej një lojtar i plotë i Milan brenda javës së ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu