“Marca” çmendet pas Brahim Diaz dhe driblimit magjik: “Brahiminha” që shtangu Locatellin

Gazeta spanjolle Marca vlerëson fillimin e sezonit të Brahim Diaz i cili po çmend Serinë A me fanellën e Milanit dhe pasi tashme ka marre numrin “10” e lene bosh nga largimi i Calhanoglu.

Në veçanti, në Spanjë, driblimi i kryer nga futbollisti i rritur te Real Madrid, therritet me nofkën “Brahiminha”, me të cilën ai u lirua në mes të fushës duke lene te shtangur Locatellin gjatë ndeshjes së javes së fundit të Rossonerëve kundër Juventus…

Diaz mori top me kurriz dhe pasi pa Locatellin afer, me tre prekje te topit dhe levizje te kembeve, duke u mbeshtetur te lojtari juventin, e kaloi si nje birril dhe me pas avancoi me top ne kembe deri te 20 metrat e fundit te fushes duke e pasuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu