FORMACIONI ZYRTAR: Mandzukic kthehet të luajë në Europë titullar pas gati 2 vitesh! Mbrojtje “risi”

Mario Mandzukic kthehet të luajë titullar me një ekip italian pas një kohe të gjatë…

Milani ka publikuar formacionet zyrtare.

MILAN: G. Donnarumma; Kalulu, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Bennacer, Meite; Castillejo, Krunic, Rebic; Mandzukic. Tr.: Pioli

Pothuajse dy vjet, duke pasur parasysh që në maj 2019 kroati kishte luajtur ndeshjen e fundit me Juventusin, duke shënuar në takimin 1-1 kundër Atalanta.

Ardhja e Sarrit praktikisht e kishte pastruar atë, kështu që për të shkuar në njëmbëdhjetë fillestare duhet të kthehemi në ndeshjen e parë kundër Ajax, 1-1 në Ligën e Kampionëve, për një orë në fushë me ndjesinë se java në vijim mund të ishte një praktikë e nxituar.

Risultato immagini per mandzukic

Ndoshta janë dyert rrëshqitëse të karrierës së Mandzukic dhe Juventus, duke pasur parasysh që De Ligt i dha goditjen e fundit shpresave të Juventusit në ndeshjen e kthimit.

Nuk ka dyshim se qasja e tij ndaj realitetit të ri milanez nuk krijoi një efekt të ekzagjeruar, të paktën jo si ai i Ibrahimovicit një vit më parë. 76 minuta, 0 gola dhe dy humbje kundër Atalanta dhe Spezia.

Risultato immagini per mandzukic

Zgjedhja për t’u kthyer në Itali, në një Milan që po tejkalon të gjitha pritjet optimiste, nuk ka paguar siç duhej për tani.

Sonte, kundër Yllit të Kuq dhe me shokun e ekipit ndërkombëtar Rebic pas tij, ai ka një mundësi të shkëlqyeshme për të lënë gjurmë dhe për të filluar atë që, dy vjet më parë, u ndërpre në mes me eliminimin ndaj Ajax.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu