Mancini i thur elozhe tre milanistëve: E ardhmja e kombëtares!

Në intervistën e gjatë dhënë për Gazzetta dello Sport, Roberto Mancini foli për lojtarët e Serie A në orbitë të ekipit të tij kombëtar.

Në funksion të Kampionatit Evropian të verës, trajneri tashmë duket se ka ide të qarta për njerëzit e tij të besuar.

Te Milani ka disa, të tillë si Gianluigi Donnarumma: “Sot Gigio është portieri më i fortë në botë”.

Mancini e bën të qartë në një farë mënyre se ai ka zgjedhur Donnarumma si portierin fillestar të kombëtares italiane për sfidat e radhës të rëndësishme. Por kuqezinjtë e tjerë e tjerë janë gjithashtu në vëmendjen e tij: “Calabria bëri mirë edhe këtu herën e kaluar. Ai ka talent, personalitet dhe vendosmëri. Një djalë i mirë ”.

Për Tonalin: “Normale kishte disa vështirësi, ai arriti herët në një klub të madh dhe kishte vështirësi për t’u përshtatur. Ashtu siç i ndodhi Romagnolit. Por pashë rritjen e të dyve, ata do të kenë një të ardhme të rëndësishme te Italia”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu