Manchester “bllokon” Dalot, Milani kthehet te ideja e vjetër braziliane

Diogo Dalot mund të largohet nga Milani në fund të sezonit. Mbrojtësi portugez, i cili arriti i huazuar në verë, duhet të kthehet në Premier League.

Sipas thashethemeve të fundit nga Anglia, Manchester United nuk ka ndërmend të japë shansin e blerjes për kuqezinjtë.

Milan, Dalot e Diaz idolatrano Zlatan Ibrahimovic sui social

Djajtë e Kuq duan të vendosin bast për lojtarin duke filluar sezonin e ardhshëm. Ky lajm konfirmohet nga TodoFichajes, i cili rinis një hipotezë të vjetër për Milanin.

Sipas portalit, kuqezinjtë do të ishin gati të trokisnin përsëri në dyert e Barcelonës për të kërkuar Emerson Royal.

Blaugrana-t janë të gatshëm të shesin një lojtar i cili nuk përshtatet në planet e kompanisë dhe mund të pranojë një ofertë prej rreth 20 milion euro, edhe pse gjatë verës kërkonte 30 mln euro.

Aktualisht, braziliani vazhdon i huazuar te Real Betis në La Liga.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu