Man United pas Crvena Zvezda, Lille dhe Celtic… Rikthimi te rruga e lavdisë në sezonin 2006-07?

Shorti i sotëm është shqetësues, sepse Milani në Europa League do të përballet me Manchester United në vendin e dytë në Premier League dhe se momenti kuqezi nuk është nga më të mirët edhe pse deri në 11 mars shumë gjëra mund të ndryshojnë…

Por kjo sjell me vete një histori qartë të ëmbël për “Djallin”: skuadra e Piolit, e cila tashmë është përballur, ndër të tjera, me Celtic, Lille dhe Crvena Zvezda në këtë kompeticion, vazhdon të rindjekë një rrugë të njohur.

Kthehemi mbrapa 14 vite dhe jemi në Champions League 2006/2007: Milani u përball me të njëjtat ekipe.

Serbët në playoff, francezët në grup, skocezët dhe Djajtë e Kuq në fazën e nokautit.

Për ata që nuk e mbajnë mend, klubi kuqezi fitoi atë edicion të Ligës së Kampionëve, duke mundur Liverpool në finale dhe duke u hakmarrë për tragjedinë sportive në Stamboll të pësuar vetëm dy vjet më parë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu