“Man of the Match”, Calhanoglu zbulon sekretin e “rilindjes”!

Më i miri i ndeshjes! Nga ai buron loja kuqezi, nga këmbët që ndryshojnë manovrat e aksioneve dhe krahët. Gjen asist perfekt por edhe një gol akoma më perfekt me teknikë.

Duke folur në Sky Sport, Hakan Calhanoglu komentoi fitoren e mbrëmjes së sotme ndaj Shamrock Rovers në Irlandë:

“Të gjithë jemi të lumtur. I respektojmë të gjitha ekipet, Rovers është një ekip me cilësi. Ishim përgatitur mirë duke punuar shumë. Jam i lumtur”.

Nuk ka kundërshtarë për tu nënvlerësuar: “E dinim që do të kishte qenë e vështirë këtu, ata janë të fortë fizikisht”.

“Filluam mirë nga minuta e parë. Nëse e shohim në 90 minuta kemi vazhduar gjatë gjithë ndeshjes. Tani, vëmendja të hënën kundër Bologna”

Në lidhje me raportin me Ibrahimovic: “Kemi një feeling të shkëlqyer, ajo ndihmon të gjithë ekipin, jo vetëm mua. Jemi një ekip i bashkuar.”

Mbi ekipin: “Ndihem mirë kështu, ndihem më i fortë se vitin e kaluar dhe ai i pari. Ndihem si një skuadër. Ka raport të mrekullueshëm dhe kuptohemi”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu