MALDINI: Tomori? Kur Milani telefonon… E ardhmja e tij ende për t’u vendosur, ja situata me Chelsea

Në Sky Sport, Paolo Maldini foli për Fikayo Tomorin që sot do ta nisë titullar ndaj Romës dhe do të ulë në stol kapitenin Romagnoli.

“Unë jam me fat të punoj në një klub që kur ai telefonon… telefonon mirë! Kur telefonon Milanin, kjo ndikon në shumë lojtarë: në nivelin evropian ne nuk kemi fituar për 14 vjet, por është një klub historik.

Sa i përket Fikayo, është një lojtar që ka karakteristika të veçanta: ai është i shpejtë, ka intensitet, për mendimin tonë ai ishte një përforcim i mundshëm. Blerja e Tomorit nga Chelsea? Ekziston një e drejtë shumë e lartë blerje, do të jetë vlerësimi ynë nga tani në fund të sezonit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu