Maldini tenton të blindojë edhe Theo: Sportmediaset nxjerr shifrat e para!

Blerje të reja, largime dhe rinovime. Axhendë e pasur për Paolo Maldini dhe Frederic Massara, të cilët as nuk kanë kohë të marrin frymë, për të qenë në gjendje t’i dorëzojnë ekipin më të mirë të mundshëm Stefano Piolit.

Rinovimet, siç është shkruar, janë gjithashtu një përparësi te Rossoneri: rinovimin e Franck Kessie, për shembull, Djalli shpreson ta arrijë para se të mbyllet tregu i transferimeve.

Marrëveshja midis palëve nuk duhet të jetë larg: takimi i ditëve të fundit midis Massara dhe agjentit të mesfushorit shërbeu për të afruar oferten dhe kërkesat.

Marrëveshja duhet të përfundojë pasi Kessie pranoi publikisht se ai donte të qëndronte në Milano. Ai do të nënshkruajë një kontratë për gjashtë milionë euro neto në sezon. Bonuset janë pengesa e fundit që duhet kapërcyer.

Duke vazhduar me rinovimet, nuk do të jetë e vështirë të gjendet një marrëveshje për Simon Kjaer, i cili duhet të nënshkruajë për një sezon tjetër, deri më 30 qershor 2023.

Do të jetë më e vështirë të arrihet një marrëveshje me Alessio Romagnoli. Ballafaqimi me Mino Raiola nuk është aspak i lehtë, veçanërisht kur kontrata përfundon pas më pak se një viti…

Milani, megjithatë, është thirrur të shikojë më tej: kuqezinjtë duhet të blindojne Theo Hernandez. Francezi i lindur në 1997 është top player dhe ka një pagë që nuk është e nivelit të lartë: kjo do ta shtyjë Djallin në një përshtatje.

Vlera e tregut të Theos sot tejkalon 70 milionë euro.

Siç raportohet nga Sportmediaset, po shkohet drejt rinovimit deri në vitin 2025 me rreth 5 milionë euro në sezon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu