Maldini studion sulmuesin e ri, okazion nga Franca me 12 mln euro

Shtylla e goditur nga Kessie në fund të ndeshjes Milan-Sampdoria (1-1) ishte e 19-ta këtë kampionat për djemtë e Stefano Piolit, që natyrisht ndodhet në vend të parë për këtë fat të keq këtë sezon…

Por, e vërteta është se nëse Zlatan Ibrahimovic nuk shënon, Milani lufton shumë për të shënuar.

Edhe sot, kundër Sampdoria të Ranierit, u panë të gjitha kufijtë e sulmit kuqezi, i cili ka nevojë për një qendërsulmues të ri përpara për të mbështetur suedezin.

Ditët e fundit është folur shumë nga Andrea Belotti dhe Dusan Vlahovic.

Qendërsulmuesi italian ka një kontratë që skadon më 30 qershor 2022 dhe pa rinovim ai sigurisht që mund të bëhet një mundësi tregu.

Për më tepër, situata në renditjen e Torinos, e cila është në betejë të plotë për shpëtim, do të vëzhgohet.

Dusan Vlahovic gjithashtu nuk ndalet së shënuari. Edhe me kthimin në stolin e Iachini, qendërsulmuesi serb, la gjurmët e tij në ndeshjen e sotme kundër Genoa.

Ai gjithashtu shënoi me Serbinë. Në Serie A janë 13 gola dhe tani çmimi i tij ka prekur 40 mln eurot.

Kontrata skadon në 2023 dhe Commisso për këtë arsye nuk po ngutet ende. Çmimi është i lartë ashtu si dhe për Belotti, për të cilin Kajro do të dëshironte të paktën 30.

Do të ketë kohë për të kuptuar se cilin do të vendosë të synojë Milani, por t’i kushtoj vëmendje pistave të tjera.

Njëra nga këto mund të çojë edhe një herë në Ligue 1.

Nga Franca, mbërrijnë konfirmimet në lidhje me mundësinë që Milik mund të largohet nga Marseille për vetëm 12 milion euro.

Një shifër patjetër brenda mundësive të Milanit, i cili po monitoron situatën.

Polaku braktisi Napolin në janar pasi kishte gjashtë muaj që nuk luante dhe kjo e ka penalizuar për të gjetur ritmin deri tani.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu