Maldini shpjegon pse Kessie luan titullar edhe pa rinovim! Pastaj jep mesazhin mbi të dëmtuarit

Paolo Maldini, drejtor i zonës teknike të Rossonerëve, u shpreh si më poshtë për DAZN në para Atalanta-Milan: “Scudetto? Ideja jonë është të përmirësohemi: ne e dimë ndryshimin midis vendosjes së mirë ne renditje dhe fitimit. Në Milano ne e dimë mirë: një ndryshim delikat, por ky është hapi i vështirë për tu ndërmarrë “.

Për golin e Daniel Maldini: “Unë gjithmonë gëzohem për golat e lojtarëve të tjerë, jam gjithmonë shumë i emocionuar.

Goli i Danielit krijoi një emocion të veçantë tek unë, një përzierje kënaqësie atërore dhe gjithashtu sportive. Ajo që ai ndjen është ajo qe unë ndjeva, me kaq shumë paragjykime dhe kaq shumë presion. Jam i lumtur me këtë moment”.

Për të dëmtuarit: “Ibrahimovic? Ideja është që ta shohim përsëri pas pushimit, ai nuk ka asnjë lëndim, por një dhimbje në kaviljen e tij. Ashtu si ai, Giroud, Bakayoko dhe Krunic duhet të jenë gati: padyshim që do të kemi kthime të rëndësishme.

Sot Messias është në stol. Menaxhimi i Zlatan do të jetë një menaxhim i veçantë: dialogu me trajnerin është thelbësor për të kuptuar kur të luajë dhe kur jo. Giroud ka një problem të shpinës të akuzuar në Liverpool; ne menduam se ai kishte kaluar, por i eshte kthyer”.

Për Kessie titullar: “Ekziston menaxhimi i ndeshjes me të cilin përballemi: ne përpiqemi të vendosim më të mirën në fushë. Ne bëjmë menaxhimin e kontratës, trajneri bën menaxhimin e fushës”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu