Maldini: Seri dëmtimesh e pabesueshme! Por, mentaliteti i këtij Milani nuk ndryshon

Paolo Maldini u intervistua nga Sky Sport para ndeshjes në San Siro ndaj Manchester United.

Për momentin: “Ne kemi një seri të jashtëzakonshme dëmtimesh, veçanërisht në departamentin e sulmit ku jemi në vështirësi serioze, por mentaliteti ynë duhet të mbetet i njëjtë. Kjo është ajo që na ka sjellë në këtë pikë.”

Mbi sezonin e Milanit: “Sezoni na pa si protagonistë, ishte e vështirë të imagjinohej të bënim më mirë, por forca jonë nuk është të jemi të kënaqur. Forca jonë nuk është të ndiejmë keqardhje për mungesat dhe vazhdojmë”.

Për sfidën e vitit 2007: “Unë kujtova ndeshjen e vitit 2007 veçanërisht me Pioli për arsye taktike, gjërat kanë ndryshuar në futboll, por cilësia qëndron”

Për modulet: “Ideja jonë është të bëjmë gjithçka që mund të bëjmë. Edhe modulet duhet të përshtaten për momentin, ne jemi të vendosur në mentalitet”.

Për vështirësitë: “Duhet të kujtojmë se nga kemi filluar, ndeshja e vitit të kaluar, Rio Ave … Të gjitha këto janë sakrifica të drejtojnë të luash këtë lojë me motivim. Duke luajtur kundër kësaj skuadre të shkëlqyeshme, fiton besim edhe në kampionat”.

Për Manchester United: “Kundërshtari që rikuperon lojtarë të rëndësishëm është me të vërtetë i nivelit më të lartë, italianët kanë pasur vështirësi në kupat e Evropës, por ne jemi këtu për të luajtur”.

Për Seedorf: “E dija që e kisha atë në fushë dhe se ai gjithmonë e donte topin, duke e pasur atë gjithmonë në dispozicion për mua ishte një kënaqësi. Taktikisht gjërat kanë ndryshuar, por cilësia mbetet, Clarence do të bënte një ndryshim edhe tani”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu