Maldini punon në dy fronte: në janar dëshiron t’i plotësojë kërkesat trajnerit!

Milani është skuadra italiane më në formë e momentit. Kështu thotë renditja e Serie A, e cila i sheh kuqezinjtë të parët me pikë të plota.

Por konfirmimi erdhi dje edhe nga Europa League, me një fitore të bukur 3-1 ndaj Celtic Glasgow.

Megjithatë, ka diçka ende të papërfunduar brenda skuadrës së Stefano Pioli.

Trajneri tha se ishte i kënaqur me funksionimin e merkatos verë-vjeshtë, por sipas Calciomercato.com në dimër diçka tjetër do të lëvizë.

Paolo Maldini, së bashku me drejtorin e tij të besueshëm sportiv Ricky Massara, i është futur tashmë punës për t’i dhënë Pioli dy goditje në janar.

Sacchi: «Pioli, la forza del lavoro. Complimenti a Paolo Maldini»

Dy përparësi absolute: së pari një mbrojtës qendror, duke pasur parasysh që reparti shpesh është në krizë midis lëndimeve dhe emergjencave Covid.

Kjaer-Romagnoli mbetet çifti fillestar, por një angazhim i ri i besueshëm është i nevojshëm për të përfunduar vijën mbrojtëse.

Sytë tek lojtarët tashmë të trajtuar në shtator, të tilla si Ozan Kabak turk ose Simakan francez, por perspektivat e reja nuk përjashtohen.

Qëllimi tjetër ka të bëjë me sulmin: nevoja për një zëvendës-Ibrahimovic është e madhe, duke qenë se flasim për qendër sulmuesin titullar 39-vjeçar.

Rebic dhe Leao janë alternativa të vlefshme, por Milani duhet të ndryshojë mënyrën se si luan kur njëri nga ata zëvendëson Ibrahimovic.

Prandaj Maldini së shpejti do të studiojë emrat për të synuar në janar për ta bërë sulmin kuqezi 2020-2021 më të plotë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu