Maldini: Pres reagim, por kthesa e Milanit ka ardhur prej kohësh. Derbi? Asnjë polemikë kalendari

Paolo Maldini foli për Sky para ndeshjes sonte dhe analizoi edhe humbjen ndaj Spezia.

Për ndjesinë e tij rreth kthimit në Beograd?
“Në vitin 2006 unë u dëmtova dhe nuk erdha këtu sepse isha i dëmtuar. Kam shumë kujtime nga ajo që duket si një javë në Beograd, por në realitet ishin vetëm 2 ditë. Kjo ishte një histori e pabesueshme dhe një kualifikim i merituar, pa mjegullën, ndoshta, diçka do të kishte ndryshuar në historinë e Milanit”.

A mund të jetë kjo ndeshje një pikë kthese pas humbjes në Spezia?

“Kundër La Spezia kemi luajtur shumë keq, dhe ata luajtën shumë mirë. Milan bëri pikën e kthimit disa kohë më parë, ne bëmë gjëra të mira në pjesën e parë të sezonit që nuk duhet të prishen nga një ndeshje shumë e keqe”.

Pas 3 ditësh derbi, si është ekipi psikologjikisht?

“Ne do të shohim, kemi menduar se po bënim shumë mirë para La Spezia. Ne kemi bërë stërvitje të vështirë dhe jemi mësuar të luajmë çdo 3 ditë. Kurrë nuk kemi bërtitur për kalendarin dhe mungesat. Kjo ka qenë forca jonë. Pres reagim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu