Maldini premton buxhet merkatoje në janar dhe i jep sinjal klubit mbi Donnarumma! Mbi Covid-19…

Paolo Maldini u intervistua nga Sky Sport përpara ndeshjes Milan-Roma dhe foli mbi deisa tema, nga Covid-19 te rinovimi i Donnarumma dhe merkato e renditja.

Për mungesat për Covid: “Do të arrijmë në një pikë ku do të ketë imunitet të tufës, jemi në pesëmbëdhjetë deri tani, ata na thanë që me antitrupa nuk sëmuremi përsëri.

Jemi të përgatitur t’i aktivizojmë ata të luajnë më pak, nuk e fashojmë kokën. Liga na ka kërkuar që t’i përmbahemi protokollit dhe ne po e bëjmë atë “.

Për kontratën e Donnarumma: “Stabiliteti bëri që sivjet ta nisimr në këtë mënyrë, duke mos konsideruar një Gigio si një pikë fikse është absolutisht e gabuar.

Ai është bashkë me Alessio (Romagnoli) një kapiten i vërtetë, një udhëheqës, klubi duhet të paktën të provojë për ta mbajtur atë me gjithë forcën”.

Merkato e janarit: “Nëse kemi mundësi të forcojmë veten, do ta bëjmë atë, përndryshe do të mbetemi kështu.

Nëse ekziston mundësia për të marrë një lojtar që na bën të bëjmë hapin e duhur, pse jo, në tregun e fundit nuk kemi shpenzuar atë që mund të kishim shpenzuar” .

Në hapin vendimtar: “Sezonin e kaluar luajtëm shumë ndeshje mirë, por na mungoi pak vetëbesimi. Edhe me Rino Gattuso arritëm në momentin vendimtar dhe u shkrimë, duke humbur sigurinë tonë. U përpoqëm të heqim qafe idenë e inferioritet ndaj të tjerëve, edhe falë trajnerit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu