Maldini përgatit planin “B” po iku Donnarumma: sakrifikon dy futbollistë dhe sfidon Inter!

Milani po mendon për trashëgimtarin e mundshëm të Gianluigi Donnarumma. Portieri ende nuk ka arritur një marrëveshje me klubin për rinovimin e kontratës, e cila do të skadojë në qershor, dhe gjithashtu do të kishte përfunduar në fokusin e Paris Saint Germain.

Portieri nga Kampanja ka kërkuar rreth 10 milion euro ndërsa klubi do të donte të mbyllte akordin në 8 milion euro në total.

Për më tepër, agjenti i tij, Mino Raiola, do të bënte presion për një rinovim deri në dy vjet, i cili do të përfshinte gjithashtu futjen e një klauzole lirimi.

Ky i fundit do të aktivizohej nëse Milani nuk kualifikohej për edicionin e ardhshëm të Champions League.

Juventusi gjithashtu do të ishte në gjurmët e djalit nga Castellammare di Stabia, por shifrat aktuale ekonomike të parashikuara nga marrëveshja nuk do të ishin brenda buxhetit të Juventusit.

Për disa muaj tani, klubi ku luajnë Neymar, Mbappè dhe Mauro Icardi kanë qenë në gjurmët e Donnarumma.

Drejtori sportiv i transalpineve, Leonardo, nuk do ta kishte problem të kënaqte kërkesat e lojtarit nga Campania.

Të dy, në fakt, e njohin njëri-tjetrin shumë mirë dhe do të ishin në kushte të shkëlqyera për shkak të së kaluarës së brazilianit në drejtimin e kuqezinjve.

Paris Saint Germain, për të zëvendësuar Keylor Navas, të cilit kontrata i skadon në 2023, do të kishte hetuar gjithashtu profile të tjera si David De Gea dhe Lloris.

Nëse Milani do të humbte Donnarumma, ata tashmë do të lëviznin për të identifikuar trashëgimtarin e mundshëm.

Sipas zërave më të fundit të tregut, klubi ka kthyer vëmendjen te Juan Musso. Portieri i Udineses, megjithatë, do të ndiqej gjithashtu nga Interi. Zikaltërit do të kishin menduar për argjentinasin në vend të Samir Handanovic brenda dy viteve.

Kartoni i portierit argjentinas do të kishte një vlerësim prej rreth 30 milion euro, por dyshja e përbërë nga Massara dhe Maldini do të synonin të ulnin çmimin duke përfshirë ndoshta Matteo Gabbia dhe Jens Petter Hauge.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu