Maldini përgatit dy surpriza, por duhet negociuar me… Raiola!

Merkato e verës do të jetë shumë interesante për Milanin. Ekipi është padyshim me elementë të rëndësishëm, është bërë një punë e shkëlqyeshme gjatë seancave të fundit të tregut dhe është krijuar një grup që ka treguar se mund të konkurrojë për nivelet më të mira të renditjes.

Por diçka ende mungon për të bërë atë hap përfundimtar në cilësi që i duhet Djallit për ta bërë atë vërtet të shkëlqyeshëm.

Sidoqoftë, Paolo Maldini dhe ekipi i tij gjithnjë kanë treguar se nuk kanë frikë të ndërhyjnë në treg dhe se nuk janë aspak të ndrojtur. Përkundrazi kjo është arsyeja pse vera e ardhshme do të jetë me të vërtetë interesante dhe sigurisht shumë e nxehtë në Milanello.

Dhe kjo gjithashtu mund të sjellë disa surpriza të mëdha, siç sugjerohet nga lajmet e fundit. Në fakt, kujdes për dy emra surprizë që Maldini ka ndjekur me vëmendje të veçantë për të forcuar më tej sulmin.

Emri i parë në fjalë është ai i Donyell Malen, një sulmues fenomenal 22-vjeçar holandez i cili po shpërthen në nivele të mëdha me fanellën e PSV. Për disa kohë tani Maldini e synon atë, ashtu si shumë klube të tjera të mëdha evropiane. Por këtë sezon Malen po shenjtëron veten e tij, pasi ka shënuar 22 gola dhe 8 asist në 36 ndeshje të luajtura.

Gjë që do ta vendosë atë në qendër të vëmendjes edhe më shumë në funksion të tregut të ardhshëm.

Siç raportohet gjithashtu nga CalcioMercato.com, megjithatë, pasi e ndoqi atë për një kohë të gjatë, Maldini do të ishte i gatshëm të provonte sulmin në verë. Kostoja e operacionit do të ishte rreth 30 milion euro. Por çmimi mund të rritet përsëri nëse djali vazhdon sezonin e tij magjik dhe veçanërisht nëse një ankand ndërkombëtar do të hapej për të.

Prandaj, Milani duhet të lëvizë shpejt, mbase duke përfituar nga bisedimet e vazhdueshme të kësaj periudhe me Mino Raiola, agjent i lojtarit. Por ai gjithashtu duhet të studiojë alternativa të nivelit të tjerë, siç është goditja e dytë e befasishme që do të kishte përfunduar në radarin kuqezi.

Alternativa për sulmin

Emri tjetër interesant që Maldini dhe bashkëpunëtorët e tij do të studionin nga afër është ai i Myron Boadu, një sulmues tjetër që luan në Eredivisie. Më i ri se Malen pasi është klas i vitit 2001, qendërsulmuesi holandez me origjinë ganeze ka shënuar 11 gola dhe 1 asistim në 22 ndeshje në kampionat me AZ Alkmaar.

Me pak fjalë, e tij është gjithashtu një mesatare e shkëlqyeshme golash. Sipas shtypit spanjoll, në funksion të tregut të ardhshëm të transferimeve të verës, një duel midis Milan dhe Sevilla është vendosur të zhvillohet për Boadu.

Natyrisht, megjithatë, futjet e ekipeve të tjera nuk përjashtohen. Sipas Transfermarkt, vlera e sulmuesit është rreth 15 milion euro, por sipas të gjitha gjasave do të nevojiten më shumë për të bindur AZ të shesë perlën e tij.

Ashtu si Malen, Boadu është gjithashtu pjesë e skuderisë Raiola i cili, siç u përmend, aktualisht është në kontakt të vazhdueshëm dhe të ngushtë me drejtuesit kuqezi për ccështjen Donnarumma.

Kush e di që në bisedimet e transferimit midis super agjentit italo-holandez dhe Milan nuk mund të flitet edhe për dy sulmuesit që janë pranë Djallit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu