Maldini: Per punen e Gattuso duhet te vendosim ne qetesi, ne pune nuk jemi shoke..

  • Leonardo ka nje rol 360 grade te Milan dhe me kerkoi nese deshiroja ta shoqeroja ne kete drejtim. Une kam nje rol strategjik te Milan ku mund te vendos per gjithcka apo te mos flas fare. Pra e ardhmja e Gattuso kalon dhe nga Maldini?
  • Duhet te jem i qete ne vendimin tim per te ardhmen e Gattuso te Milan, nuk jemi me shoke skuadre, mund te kemi menyra te ndryshme te menyres se punes dhe miqesia jone ndihmon per te kaluar situatat e veshtira ne skuader..
  • Objektivat? Kerkoj nje Milan me nje projekt serioz dhe te kthehet protagonist ne futbollin boteror, me nje stadium te vetin (ose dhe me Inter) por te nje niveli te larte edhe pse do kerkoje me shume kohe..
  • Champions? Mund tju tregoj dicka, kur ishim para finales ne 2003 kunder Juventus ne Manchester duhej ti jepja qetesi grupit, shume nga lojtaret nuk kishin arritur ne nje finale Championsi dhe ata habiteshin si isha aq i qete, por ne fakt nuk isha ashtu edhe pse hiqesha sikur isha i qete nga brenda zihesha i teri. Shoket me pyesnin si arrin te flesh i pergjigjesha ‘eshte normale’ kur ne fakt une merrja kokrra per te me zene gjumi (qesh) por me duhej ti jepja qetesi grupit.. – u shpreh Paolo Maldini ne nje interviste per DAZN!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu