“Maldini nuhat sërish! Ndjek mbrojtësin e Sporting, por klauzola dhe ankandi…”

Një ndalesë për ekipet kombëtare për të shijuar të tashmen, pa harruar të ardhmen. Milani, pas vitesh zhgënjimesh, po shijon ndalesën e dytë radhazi si i pari në Serie A, por ata nuk pushojnë së menduari për mënyrat për tu përmirësuar më tej.

Së pari dhe më të rëndësishmet, rinovimet e Hakan Calhanoglu, Gianluigi Donnarumma dhe Zlatan Ibrahimovic, pasi kontratat e të treve skadojnë në 2021 dhe duhet të zgjidhen.

Jo vetëm rinovimet: Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë gjithmonë në kërkim të talenteve të reja për t’i dhënë Stefano Pioli.

Sipas “Calciomercato.it”, Milani ka shënjestruar Nuno Mendes, mbrojtësin e Sporting Lisbona. Futbollisti i datëlindjes 2002 është në gjendje të mbulojë rolin e mbrojtësit qendror, por edhe atë të mbrojtësit të majtë.

Një aspekt që nuk duhet konsideruar aspak dytësor, edhe sepse e vetmja alternativë ndaj Theo Hernandez është Diogo Dalot i përshtatur. Për lojtarin nuk janë vetëm kuqezinjtë në Itali: Juventus gjithashtu tregoi një interes të fortë.

Pengesa më e madhe për blerjen e saj është klauzola e lirimit prej 45 milion euro. Sipas raporteve nga “Daily Mail”, Sporting CP do të ishte ende i gatshëm të binte edhe më poshtë se shifra për shitjen e xhevahirit.

Tabloidi britanik nënvizon gjithashtu se si Leicester dhe Neëcastle morën pjesë gjithashtu në ankandin për Nuno Mendes. Një situatë gjithnjë e më e komplikuar për Milanin, i cili në çdo rast nuk heq dorë dhe mbetet vigjilente.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu