Maldini mund të përfitojë nga pandemia, objektivi i ri shfaqet në La Liga!

Matias Vina, Iago, Nuno Mendes, Junior Firpo, Jordan Amavi. Këta janë emrat që qarkullojnë në orbitën e Milanit për disa javë, duke kërkuar një mbrojtës të majtë që mund ta bëjë Theo Hernandez të marrë frymë.

Uruguaiani i Palmeiras është një profil që është vlerësuar prej kohësh, ai i Olympique Marseille duket më i përshtatshmi (në qershor do të lirohet falas).

Ditët e fundit, megjithatë, vëmendja duket se është drejtuar drejt një bashkatdhetari të Vinës: Mathias Olivera, i lindur në 1997 dhe pjesë e Getafe.

Duke arritur në Spanjë në vitin 2017, ai gradualisht arriti të gdhendte një rol kryesor në ekipin e Bordalás, i cili e kishte dërguar atë në huazim te Albacete për ta lejuar atë të rritet dhe të luajë vazhdimisht.

Që nga kthimi i tij, kurrë nuk e ka lënë pozicionin e tij si titullar: themelor në udhëtimin e shkëlqyeshëm në Europa League sezonin e kaluar, ai tashmë ka bërë 19 paraqitje midis kampionatit dhe Copa del Rey.

Ish-lojtari i Nacional ka një klauzolë prej 20 milion eurosh, por Getafe, i goditur si shumë klube të tjera nga pandemia e koronavirusit, është i gatshëm të negociojë edhe për një çmim më të ulët.

Në rast kualifikimi për në Ligën e Kampionëve të ardhshëm, Milani do të duhet të bëjë disa zgjedhje dhe njëra prej tyre sigurisht do të ketë të bëjë me konfirmimin ose jo të Dalot në skuadër.

Portugezi nuk bind dhe do të kushtonte më shumë se Olivera; në korsinë e djathtë, atëherë, zëvendës Calabria mund të jetë Kalulu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu