“Maldini më ka befasuar totalisht! Te Pioli më pëlqen shumë diçka! Stadiumi i ri, mora një sinjal. Mbi Donnarumma dhe Ibra…”

Kthehet të flasë Paolo Scaroni, presidenti i Milanit. Numri “1” i kuqezinjve u intervistua gjatë nje lidhje me radion Tutti Convocati. Shumë tema të rëndësishme u prezantuan nga presidenti i Milanit: nga momenti pozitiv i ekipit të Piolit në projektin për Stadiumin e Ri. Dhe nuk mungojnë referencat e qarta për lojtarët individualë, siç janë Donnarumma dhe Ibrahimovic…

during the Serie A 2019/2020 fixture unveiling on July 29, 2019 in Milan, Italy.

Për ëndrrën e Scudetto për Milanin: “Eshtë e vërtetë që duhet të ndiqen ëndrrat, jam i kënaqur të regjistroj që trajneri dhe lojtarët kanë ambicie të mëdha, unë jam një njeri biznesi, kemi shkruar në buxhetin e këtij viti për t’u kualifikuar Ligën e Kampionëve, nëse ia dalim edhe per Scudetto, edhe më mirë”.

Për rritjen e klubit si në aspektin ekonomik ashtu edhe në aspektin e rezultateve në fushë: “Ne kemi bërë hapa të rëndësishëm përpara në lojë me një ekip të ri, të balancuar. Hapa përpara në frontin e kostos, në frontin e të ardhurave Covid na ka dhënë një goditje. I lumtur që rikonfirmohet kryetari i Bashkise se Milanos, Giuseppe Sala, sepse projekti i stadiumit rifillon ”.

Për projektin e ri të Stadiumit: “Natën tjetër i shkrova menjëherë kryebashkiakut Sala për ta uruar, ai u përgjigj në një mënyrë të bukur duke thënë: po ju bëj thirrje për të marrë përsipër projektin!

Projekti i paraqitur përfshin një stadium të ri pranë San Siro, Sala më tha se është në rregull me ndryshimet e bëra, i takon atij të bindë shumicën. Nuk mund ta imagjinoj një kantier ndërtimi në një stadium ku luajmë dy herë në javë”.

Për lamtumirën e Donnarumma: “Donnarumma është një portier i madh që ka dhënë një kontribut të madh për Milanin. Ai vendosi të ndryshojë, të dalë nga një zonë rehati, një zgjedhje e guximshme!

I uroj mirë, pa hidhërim. Sonte do të jem në San Siro dhe shpresoj që publiku ta mirëpresë me simpati. Unë jam për një marrëdhënie midis një klubi dhe profesionistëve, nëse ata duan të ndjekin përvoja të ndryshme fat të mirë, klubi rezervon të drejtën të bëjë zgjedhjet e tij, të riprogramojë të ardhmen, të mendojë për atë që kemi bërë me Maignan i cili tashmë është një udhëheqës “.

Për Paolo Maldini: “Sportist i madh, legjende e Milanit, zotëri. Ai mësoi të ishte menaxher, Maldini i sotëm është shumë më shumë menaxher sesa një vit më parë, ai ka hyrë në rrugën e pjekurisë dhe rruga e tij vazhdon”.

Për mundësinë që Ibrahimovic një ditë të bëhet drejtues i Milanit: “Ai ka kokën e tij, nuk e di nëse do të ketë dëshirën, nëse e ka do të ketë të gjitha mjetet për ta bërë këtë.”

Për momentin pozitiv të Milanit: “Pashë pikën më të ulët të Milanit në Bergamo, 5-0. Nga atje, Milani ndryshoi nën drejtimin e sigurt të Piolit i cili bën përparim çdo ditë. Pioli nuk ankohet kurrë, kur na mungojnë disa lojtarë, ai gjithmonë gjen zgjidhjen e duhur për t’u përballur me ndeshjen.

Ne jetojmë një moment magjik sepse kemi një unitet të përsosur të qëllimit midis Gazidis, Maldini dhe Pioli. Ata transmetojnë sinjale pozitive te skuadra dhe ju mund të shihni se si ata janë një ekip në fushë që ata kanë një ekip pas tyre”.

Bilanci i klubit: “Bilanci ynë deri më 30 qershor 2021 është më i mirë se ai i vitit 2020 pavarësisht nga Covid, një pjesë e rëndësishme e humbjeve tona është për shkak të Covid. Unë pres një bilanc të përmirësuar 21/22 ”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu