Maldini mbron Ibrahimovic: “Nuk është racist, nuk do të tërhiqemi mbrapa nëse hapet hetim”

Paolo Maldini u intervistua nga Sky Sport para ndeshjes në Dall’Ara, Bologna-Milan, duke e nisur mbi episodin në derbi mes Ibrahimovic dhe Lukaku: “Jam shumë instiktiv, kam imazhin e një njeriu të ekuilibruar, por unë gjithmonë kam jetuar futboll në një mënyrë instiktive. Ndodh të luftosh, është një episod i keq për t’u parë, por mbaron atje.

Jemi të gatshëm për të mbrojtur në çdo rast lojtarin tonë, nëse do të nxirrej racizëm! Kjo nuk ka asnjë lidhje me Ibrahimovic”.

Për Ibrahimovic: “Ai u ndje keq për të kuqin. Mbrojti shokët e tij të skuadrës, të sulmuar nga Lukaku pa asnjë lloj motivimi. Kjo mosmarrëveshje ka zgjatur me të vërtetë shumë gjatë. Unë pres që Ibra të bëjë atë që bëri deri tani, numrat e tij janë të jashtëzakonshëm, java e tij ka qenë pozitive”.

Për rinovimin e Donnarumma: “Ne flasim, ne kemi ngrirë çështjen e rinovimeve për shkak të merkatos. Një merkato që na ka parë si protagonistë, pronësia na ka lejuar të bëjmë atë që dëshironim brenda kufijve të caktuar ekonomikë, ne duhet të jemi mirënjohës. Duhet që ekipi të jetë në gjendje të shkojë në fund në të dy garat”.

Për Tomorin: “Ai është një djalë që mund të bëjë ndryshim fizikisht, ai ka aftësinë për të sulmuar dhe mbrojtur në një vijë me katër. Futbolli po shkon drejt dueleve një kundër një, por ne kurrë nuk duhet ta humbasim idenë e kompaktësisë”.

Në lidhje me Daniel Maldinin dhe interesin e mundshëm të Cremonese: “Ariedo më sulmoi me telefonata për Colombo, ai shkoi te Cremonese mbi një bazë të përkohshme sepse ne vërtet besojmë te djaloshi. Ai kurrë nuk më pyeti për Danielin”.

Scudetto: “Nëse ne grumbullojmë 43 pikë si në fazën e parë. Si skuadër ne jemi më të kompletuar, kemi më shumë vetëdije. Nëse nuk e kemi fituar Scudetto në fund të vitit nuk do të jetë problem, por mos ta provosh do të ishte e gabuar, sepse do të thoshte se nuk kemi ambiciet e duhura”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu