“Maldini ka nisur kontaktet me agjentin, ka edhe detaje ekonomike!” Eksperti i merkatos zbulon negociatat

Në listën e Milanit për tregun e ardhshëm të transferimeve të verës ka edhe disa lojtarë të cilëve u skadon kontrata në qershor 2021.

Ka disa goditje falas që janë joshëse në funksion të fushatës së forcimit të skuadrës.

Emri më i përfolur është padyshim ai i Florian Thauvin, një anësor i djathtë sulmues i cili do të ishte shumë i përshtatshëm për Stefano Pioli.

28-vjeçari nga Marseille tashmë ka zbuluar miratimin e tij për transferimin e mundshëm te kuqezinjtë, por një marrëveshje ekonomike me agjentin e tij është e nevojshme për të përfunduar operacionin.

Një tjetër profil që pëlqehet shumë është Otavio. Otavio është 26 vjeç dhe është një mesfushor sulmues që gjithashtu di të luajë si anësor i majtë dhe në rast nevoje edhe si mesfushor.

Braziliani, në posedim të një pasaporte portugeze, është një lojtar fleksibël nga pikëpamja teknike dhe teknikisht i talentuar.

Jo veçanërisht i frytshëm në shënimin e golave, më mirë kur i duhet të shërbejë asistime për shokët e tij të skuadrës.

Milan ka pasur kontakte për disa kohë në përpjekje për ta siguruar atë. Sipas asaj që u zbulua nga gazetari sportiv Niçolò Schira, po zhvillohet një negociatë e avancuar.

Klubi po flet me agjentin Evandro Schmidt për të gjetur një marrëveshje mbi një kontratë deri në qershor 2025 me një pagë me vlerë 3 milion euro në vit.

Otavio është një futbollist që Paolo Maldini dhe Frederic Massara shpresojnë ta sjellin në Milanello. Ata janë duke u përpjekur, për disa kohë dialogjet me agjentin e tij kanë vazhduar.

Padyshim që nuk mungon konkurrenca nga ekipet evropiane dhe më gjerë.

Në Serinë A, përveç Milanit, edhe Roma duket shumë e interesuar për talentin brazilian. Porto do të donte ta mbante atë, por lojtari duket se tani ka vendosur të ndryshojë ajrin pas skadimit të kontratës së tij aktuale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu