MALDINI: Ja kur kthehet Ibra, besoj te Colombo! Mbi merkaton…

Ashtu si zakonisht në Europa League, para ndeshjes (Milan-Bodo/Glimt) drejtori teknik kuqezi, Paolo Maldini u intervistua nga DAZN:

“Ibra është mirë, është asimptomatik. Sigurisht, një mungesë që peshon rëndë, e papritur. Kemi probleme në dy zona, midis mbrojtjes qendrore dhe sulmit. Sot do të luftojmë, por nuk është mënyra më e mirë për t’u përgatitur për një sfidë kaq të rëndësishme. Më vjen keq për Ibrahimovic, shpresa e tij është të zhdukë sëmundjen sa më shpejt të jetë e mundur dhe të kthehet”.

Për Colombo: “Trajneri mendoi të fliste me ne. Djali tregoi se ishte gati, ai gjithmonë luante nën moshë. Ka një rol shumë të rëndësishëm mbi supe, nuk duhet ta bëjmë atë të peshojë aq shumë. Por është normale nëse do të luash në San Siro me Milanin”.

Merkato: “Kemi ide të qarta. Gjithçka fillon me besimin se ky është një ekip që po bën mirë, gjithçka që do të bëhet do të jetë vetëm për të përmirësuar këtë ekip. Problemet vijnë të gjitha nga dëmtimet në të njëjtën zonë, në mbrojtje. Ibra do të jetë në dispozicion për shtatë ditë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu