MALDINI: “I prisja këto ditë të vështira! Ibra na ka munguar. Rinovimet? As nuk dua ta mendoj…”

Paolo Maldini u intervistua nga DAZN dhe sot foli në lidhje me skuadrën, gjendjen por edhe mungesa e Ibrahimovic dhe rinovimet.

“Kritikat janë për shkak të rezultateve negative, ne kishim thënë që do të kishte ditë të vështira dhe duhet të kishim kujtuar të gjitha gjërat e mira të bëra në këto kohë. Është normale të jem pranë ekipit”.

VERONA, ITALY – SEPTEMBER 15: Paolo Maldini of AC Milan looks on during the Serie A match between Hellas Verona and AC Milan at Stadio Marcantonio Bentegodi on September 15, 2019 in Verona, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Mungesa e Ibra: “Është gjithashtu e mundshme që një lojtar i tillë mund të ketë edhe disa lëndime, por nëse shohim ndikimin e tij me numra, gola dhe personalitet është normale që u ndje mungesa”.

A varen nga Champions League rinovimet?

“Këto janë fjalime të rëndësishme. Në këtë moment ata zënë një vend të dytë, në plan të parë ka mbylljen e rrethit dhe arritjen e qëllimit që kemi ndjekur për kaq shumë muaj”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu