Maldini i dashuruar pas suedezit të Serie A, derbi me Interin në merkato por kuqezinjtë në “pole position”

Bolonja edhe këtë vit arriti një pozicion shumë të qetë në renditje që nga ndeshjet e para të këtij kampionati.

Mihajlovic edhe një herë ka arritur të formojë një ekip të mirë, por nuk ka arritur plotësisht të bëjë hapin në cilësi, gjë që Mattias Svanberg duket se e ka bërë…

Mesfushori suedez, i cili mund të luajë edhe në vijën e frontit sulmues nëse është e nevojshme, është ngritur në nivelin tjetër këtë sezon.

Nga këndvështrimi i golave ​​dhe asistimeve, 5 gola këtë vit, 4 më shumë se sezonin e kaluar dhe një asist shtesë, por mbi të gjitha Svanberg është shumë më tepër në zemër të manovrës, dhe duke bërë këtë ai ka tërhequr vëmendjen e klubeve të ndryshme në merkato.

Në fund të fundit, mesfushori i Bologna është shumë i shpejtë dhe me një repertor të shkëlqyeshëm, ka një pasim të saktë të gjatë, është i fortë me kokë falë gjatësisë së tij dhe nuk i lë kundërshtarët e tij lehtësisht të kalojnë.

Me pak fjalë, ju mund të kuptoni se si Svanberg ngroh tregun e verës.

Midis këtyre, Milan dhe Inter, të gatshëm për një derbi për ta rrëmbyer atë…

Për momentin, vlera e tij në treg është caktuar në 10 milion euro, por ka shumë të ngjarë që do të duhen të paktën dy herë më shumë për ta blerë.

Përveç kësaj, gjithashtu i duhet kushtuar vëmendje ofertave të mundshme nga klubet e Premier League, me Leicester në pole, dhe menjëherë pas Southampton.

Fakti është, që për të marrë Svanberg nga Bologna në merkaton tjetër, ekipi në avantazh është Milani.

Në fakt, kuqezinjtë tashmë kanë trajtuar disa operacione në të kaluarën me Bologna, veçanërisht për Tomiyasu, por marrëveshja nuk u arrit.

Tani, marrëdhëniet e mira mund ta ndihmojnë Maldinin të arrijë i pari shokun suedez të Ibrahimovic.

Svanberg i Bologna-s, pra, ngroh merkaton me derbin e Milanos, kjo për shkak të paraqitjeve të tij të mira.

Tani, megjithatë, ai duhet të vazhdojë të luajë mirë, të përpiqet të ngrihet përsëri në renditje me ekipin dhe pastaj gjithashtu të shkojë më mirë në lojën e Euro 2021 me Suedinë. Gjithmonë ka kohë për negociata…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu