Maldini flet mbi rinovimin e Calhanoglu, Gattuso dhe nuk i trembet fjalës “Scudetto”!

Paolo Maldini u intervistua nga Sky Sport sonte përpara ndeshjes Napoli-Milan.

Mbi mungesën e Pioli: “Gjithkush e jeton atë në mënyrën e vet, të gjithë kanë një karakter të ndryshëm. Daniele Bonera është shumë i qetë. Ndikimi i trajnerit është më i madhe në epokën e Covid sepse gjërat që thuhen nga stoli dëgjohen më shumë”.

Për Gattuso: “Rino është Rino, ai tani është një trajner i plotë, është përvoja e tij e dytë e nivelit më të lartë. Ai është trajneri i duhur për Napolin, është skuadra më teknike në kampionat, ai po bën një punë të çmendur. Biseduam për familjen, ka gjëra më të rëndësishme sesa futbolli”.

Për rinovimin e Calhanoglu: “Sigurisht që do të ketë një qasje, qëllimi ynë është që të përpiqemi ta mbajmë atë, pasi po përpiqemi ta mbajmë Donnarumma.

Duhet të jemi të lumtur të dy palët, ai është mjaft i qetë. Ai është një djalë që dha shpirtin e tij. Ka një ndjeshmëri tjetër, kjo mund të jetë një forcë dhe një dobësi”.

Scudetto: “Fjala Scudetto nuk më tremb, nëse nuk e fitojmë nuk do të zemërohemi, do të zemërohemi nëse nuk arrijmë potencialin tonë maksimal.

Nëse demonstrojmë këtë vazhdimësi deri në majin e ardhshëm pse të mos e synojmë? Mbaj mend fitoret e kampionatit dhe Champions ku nëse nuk do të kishim besuar në to nuk do të kishim arritur kurrë në fund. Nëse nuk do të mbërrijë, megjithatë, nuk do të ishte zhgënjim”.

Për Napolin e Maradonës: “Diego ishte më i forti nga të gjithë, ishte sfida e Scudetto e atyre viteve. Gjithçka filloi me atë fitore në San Paolo, nëse nuk do ta kishim fituar atë ndeshje nuk do të kishim arritur në Kupën e Kampionëve dhe historia do të kishte qenë ndryshe”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu