Maldini e pranon: Kemi disa probleme, të shohim. Te Calabria nuk kisha dyshime! Nastasic…

Paolo Maldini, gjatë ceremonisë së Çmimit Azeglio Vicini, ku dhe u vlerësua, foli për gazetarët e pranishëm dhe mes tyre nga TMË.

Për çmimin: “Ky çmim do të thotë shumë për mua. Vicini ishte një nga trajnerët që besoi te unë që nga fillimi, ai më thirri deri në 21 vjeç kur isha 17 vjeç, në një ekip shumë të fortë. Unë nuk kam luajtur por kam qenë pjesë e asaj skuadre që më pas bëri Kampionatin Evropian në Gjermani në 1988 dhe më pas përvojën e 1990, një udhëtim emocionues”.

Për fitoren ndaj Bologna: “Jemi mirë, konfirmuam atë që bëmë deri në një muaj e gjysmë më parë. Kemi disa të dëmtuar, por kjo nuk ka ndikuar në frymën tonë të pas karantinës”.

“Duhet të them se kjo skuadër ka gjithmonë një bindje më të madhe që mund të arrijë deri te rezultatet e dëshiruara”.

Për Nastasic dhe nevojën për një mbrojtës: “Tani për tani kemi disa probleme për shkak të dëmtimeve, me Musaçhio të operuar dhe jashtë prej dy javësh, Romagnoli për një muaj dhe Duarte i cili ka qenë jashtë për një kohë.

Jemi të reduktuar, ndaj po shohim se çfarë të bëjmë. Kemi një ekip tashmë shumë të ekuilibruar në numrin e lojtarëve dhe gjithashtu në pozicione, pasi kemi dy lojtarë për pozicion. Nëse mund ta përmirësojmë ekipin, do ta bëjmë”.

“Nastasic? Në teori na pëlqejnë të gjithë lojtarët e mirë. Pastaj duhet të shohim nëse ato janë në përputhje me atë që është buxheti ynë”.

Për Calabria: “Kam një mendim të mirë për të, e njoh atë që kur ishte duke luajtur me djalin tim Christian dhe e di shumë mirë se ku mund të shkojë”.

Për luftën titull: “Juventusi është natyrisht favorit, por Interi duket se e ka shkurtuar hendekun. Duhet të them se Napoli gjithashtu ka një strukturë shumë të fortë dhe shumë teknike”.

Për sekretin e Ibrahimovic: “I thjeshtë: ai është i fortë dhe ka dëshirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu